Novinky

  • 26.06.2019 Bad Americké koncerny likvidují normální auta - další obětí GM bude od roku 2023 Camaro.

  • 24.06.2019 Neutral V roce 2020 má mít 26 % vozů taxi v Berlíně hybridní pohon.

  • 24.06.2019 Neutral Crossover Volkswagen T-Roc se bude od roku 2020 nabízet i s karoserií kabriolet.

Facebook Instagram

Škoda Auto na hokejovém MS představí elektrické Citigo

Škoda Auto na hokejovém MS představí elektrické Citigo

Nejmenší model otevře bránu do jiného světa

Škoda se chystá elektrifikovat svoji modelovou řadu. Jako první přijde na řadu městský hatchback Citigo. Žádný odvážný design však nečekejme.

Sice jsou zatím dostupné pouze ilustrační fotky, ale i tak lze poznat, že zmizí, respektive se vyplní mřížka chladiče. U vyšších výbav se můžeme těšit i na full LED světlomety, což je u auta nejnižší kategorie novinkou. Jinak půjde o klasické Citigo, které laické oko nerozezná od verze se spalovacím motorem. 

O technice sice zatím nepadlo ani slovo, ale dá se s velkou jistotou předpokládat, že zdědí pohonné ústrojí od svých koncernových příbuzných - VW e-Up! a Seatu e-Mii. Ovšem proslýchá se, že Citigo bude mít dojezd až 300 kilometrů, přičemž dva zmínění sourozenci zvládnou „pouze“ 160 kilometrů. Takže nějakého vylepšení techniky se určitě dočkáme, to ale zřejmě dostanou i vozy e-Up! a e-Mii. 

Na více informací si musíme počkat do 23. května, přesněji do 15 hodin, kdy proběhne oficiální odhalení v rámci programu Mistrovství světa v ledním hokeji v Bratislavě. Na této akci se ukáže i modernizovaný Superb, navíc v plug-in hybridní verzi.

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama