Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

Šestý žákovský vůz Škoda se jmenuje Mountiaq

Šestý žákovský vůz Škoda se jmenuje Mountiaq

Jméno modelu v sobě odráží offroadový charakter a odkazuje na výchozí model Kodiaq.

Šestý žákovský vůz, který dostal jméno Mountiaq, je působivý dvoudveřový koncept pickupu na bázi modelu Škoda Kodiaq.

Škoda Mountiaq

V rámci svévýuky jej navrhlo a zkonstruovalo 35 studentů (mezi nimi i šest dívek) podnikového učiliště Škoda Auto ve věku od 17 do 20 let. Pracovali na něm 2000 hodin. Od roku 2014 tento projekt každoročně potvrzuje vysoký standard vzdělávání v renomovaném Středním odborném učilišti Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Jedinečný vůz nalakovaný ve speciální barvě oranžová Sunset zaujme také výkonným navijákem, 17“ koly Rockstar se speciálními pneumatikami s terénním vzorkem, osvětleným nákladovým prostorem a výkonným sound systémem. Pozornost upoutá i světlomet na střeše. Mountiaq pohání výkonný zážehový motor 2,0 TSI/140 kW (190 k).

Škoda Mountiaq

Zářivý odstín barvy laku navazuje i v černo-oranžovém interiéru s koženou výbavou. Stejně jako u předešlých studií žákovských vozů i u modelu Mountiaq ukázali žáci svou kreativitu a um překvapivými řešeními, například osvětlenou maskou chladiče.

„Jméno Mountiaq dokonale vyjadřuje dobrodružný charakter a jedinečné offroadové vlastnosti tohoto silného pickupu. Jsem neuvěřitelně hrdý na to, že jsem se mohl na tomto jedinečném projektu podílet,“ říká jeden ze žáků z letošního týmu Petr Zemanec.

Škoda Mountiaq

Komentáře ke článku