Novinky

  • 20.11.2019 Neutral Také off road Mercedes-Benz třídy G bude k dispozici s elektrickým pohonem.

  • 17.11.2019 Neutral Nizozemsko ve snaze snížit emise zavedlo na dálnicích rychlostní limit 100 km/h.

  • 17.11.2019 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Brazílie F1 v Interlagosu

Facebook Instagram

Šestý žákovský vůz Škoda se jmenuje Mountiaq

Šestý žákovský vůz Škoda se jmenuje Mountiaq

Jméno modelu v sobě odráží offroadový charakter a odkazuje na výchozí model Kodiaq.

Šestý žákovský vůz, který dostal jméno Mountiaq, je působivý dvoudveřový koncept pickupu na bázi modelu Škoda Kodiaq.

Škoda Mountiaq

V rámci svévýuky jej navrhlo a zkonstruovalo 35 studentů (mezi nimi i šest dívek) podnikového učiliště Škoda Auto ve věku od 17 do 20 let. Pracovali na něm 2000 hodin. Od roku 2014 tento projekt každoročně potvrzuje vysoký standard vzdělávání v renomovaném Středním odborném učilišti Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Jedinečný vůz nalakovaný ve speciální barvě oranžová Sunset zaujme také výkonným navijákem, 17“ koly Rockstar se speciálními pneumatikami s terénním vzorkem, osvětleným nákladovým prostorem a výkonným sound systémem. Pozornost upoutá i světlomet na střeše. Mountiaq pohání výkonný zážehový motor 2,0 TSI/140 kW (190 k).

Škoda Mountiaq

Zářivý odstín barvy laku navazuje i v černo-oranžovém interiéru s koženou výbavou. Stejně jako u předešlých studií žákovských vozů i u modelu Mountiaq ukázali žáci svou kreativitu a um překvapivými řešeními, například osvětlenou maskou chladiče.

„Jméno Mountiaq dokonale vyjadřuje dobrodružný charakter a jedinečné offroadové vlastnosti tohoto silného pickupu. Jsem neuvěřitelně hrdý na to, že jsem se mohl na tomto jedinečném projektu podílet,“ říká jeden ze žáků z letošního týmu Petr Zemanec.

Škoda Mountiaq

Komentáře ke článku