Novinky

  • 06.07.2020 Neutral Do konce roku má být v ČR zprovozněno 63 kilometrů nových dálnic a silnic

  • 05.07.2020 Neutral VC Rakouska, úvodní podnik nového ročníku F1, vyhrál Fin Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 04.07.2020 Bad Prodej nových aut klesl v ČR v prvním pololetí meziročně o 26 procent

Facebook Instagram

Seat chystá centrum pro vývoj softwaru

Seat chystá centrum pro vývoj softwaru

Uplatnění v něm najde více než sto odborníků

Seat na veletrhu Mobile World Congress 2019 oznámil, že vybuduje centrum pro vývoj softwaru, aby se dokázal ještě lépe přizpůsobovat probíhajícím změnám a úspěšně realizovat digitální transformaci společnosti.

Španělská značka dnes uvedla, že nová laboratoř ponese označení Seat:Code (Centre of Digital Excellence). Seat:Code podpoří realizaci dvou hlavních procesů v rámci společnosti Seat a koncernu Volkswagen. Na jedné straně stojí další pokračování realizace digitální transformace společnosti a zvyšování efektivity z tohoto procesu vyplývající. Na druhé straně bude posilovat obchodní modely využívající nové koncepty mobility, konektivitu a digitalizaci automobilu, se zaměřením na značku Seat.

Předseda představenstva společnosti Seat Luca de Meo uvedl, že „pokud se chceme transformovat z výrobce automobilů na společnost poskytující mobilitu a pokud se chceme zapojit do takzvaného Průmyslu 4.0, musí pro nás být software stěžejní kompetencí. Nové centrum Seat:Code podpoří tento scénář vývoje, v němž musíme být rozhodní a nabízet našim zákazníkům přidanou hodnotu.

De Meo navíc prohlásil, že „nové centrum se bude nacházet v Barceloně, čímž přispějeme k realizaci našeho snu vytvořit z tohoto města jedno z globálních center digitalizace.

Společnost také oznámila, že vytvoří novou organizaci oddělení IT, které povede Sebastian Grams jako ředitel IT automobilky. Carlos Buenosvinos bude technickým ředitelem nově založeného centra. Do nového centra bude začleněn tým laboratoře Metropolis:Lab, který bude i nadále vyvíjet inovativní řešení pro lepší mobilitu a využívat synergie s týmem centra pro vývoj softwaru.

Ředitel IT společnosti Seat Sebastian Grams zdůraznil, že „Seat:Code potvrzuje úsilí společnosti stát se etalonem digitalizace automobilu a vývoje nových řešení pro mobilitu. Toto nové centrum nám navíc umožní zvětšit synergie s ostatními týmy v naší společnosti, jako je Xmoba, které se zabývají vývojem a realizací nových konceptů mobility.“ 

Za nové centrum budou zodpovídat Sebastian Grams (vlevo) a Carlos Buenosvinos

Dr. Sebastian Grams (39 let) je držitelem dvou titulů v oboru provozního inženýrství a titulu PhD. z univerzity v Karlsruhe. Kariéru rozvíjel v rámci koncernu Volkswagen, v němž pracoval pro Audi na rozmanitých vedoucích pozicích s různou úrovní odpovědnosti v oblastech informačních technologií a technického vývoje. Od ledna 2019 byl členem managementu centra Metropolis:Lab.

Carlos Buenosvinos (36 let) získal titul inženýra v oboru IT na Technické univerzitě Katalánska (UPC) a po celou kariéru se věnuje oblasti techniky. Do letošního dubna byl po dobu tří let viceprezidentem pro technologie v německé společnosti Xing, která provozuje profesionální sociální síť. Předtím zastával několik pozic s různou úrovní odpovědnosti v technické oblasti, mimo jiné byl technickým ředitelem společností Atrápalo a Emagister.

Vedoucím nového softwarového kompetenčního centra Seat:Code bude technický ředitel Carlos Buenosvinos, který bude řídit tým více než 100 odborníků na vývoj softwaru. Výběrové řízení na obsazení nových pozic stále probíhá. Jeho cílem je sestavit tým, díky němuž se Seat:Code stane světovým etalonem softwarového vývoje v odvětví mobility.

Komentáře ke článku