Novinky

  • 31.03.2020 Neutral Škoda Auto připravila balíček opatření na podporu svých prodejců

  • 30.03.2020 Bad Pařížský autosalon se letos neuskuteční, hledá se jeho redukovaný formát

  • 30.03.2020 Bad Toyota zastavuje nejméně do 19. dubna výrobu ve svých evropských závodech

Facebook Instagram

Seat dál spolupracuje s českou atletikou

Seat dál spolupracuje s českou atletikou

Podpoří Špotákovou i sportování dětí

Seat je oficiálním partnerem Českého atletického svazu (ČAS) již 21 let. Značka se sportovním duchem podporuje nejen nejlepší české atlety v čele s fenomenální oštěpařkou Bárou Špotákovou, ale také úspěšné projekty, zaměřené na hledání nových talentů a výchovu dětí a mládeže ke zdravým pohybovým aktivitám.

Rok 2020 bude především ve znamení Letních olympijských her 2020 v Tokiu. Do další sezony vstupuje rovněž projekt Pohybová gramotnost včetně mimořádně úspěšné Atletiky pro děti.

Značka Seat má sport hluboko ve svých genech,“ říká Aleš Novák, ředitel divize Seat společnosti Porsche Česká republika. „Potvrzením této skutečnosti je naše mimořádně úspěšná a dlouhodobá spolupráce s českou atletikou, která trvá již více než dvě desetiletí. Během této doby se za volantem vozů Seat vystřídala plejáda nejlepších českých reprezentantů, kteří se svými skvělými výkony zapsali do historie světové atletiky. Neméně hrdí jsme také na úspěchy společných projektů s Českým atletickým svazem, které ukazují dětem i jejich rodičům a vychovatelům cestu ke zdravému pohybu a sportovním aktivitám. Letošní sezona je pro všechny fanoušky sportu výjimečná tím, že vyvrcholí letními olympijskými hrami, na něž se s naší podporou důkladně připravuje i Bára Špotáková, dlouholetá tvář značky Seat. Věříme, že Tokio se stane dalším významným milníkem v Bářině ohromující oštěpařské kariéře.

Dlouholetá spolupráce se značkou Seat nás velice těší. Domnívám se, že spojení atletiky a významného partnera v této oblasti má své opodstatnění a roky spolupráce nám ukázaly, že právě toto propojení byla výborná volba pro obě strany. Jsme velice rádi, že Seat podporuje nejen český atletický tým, tedy výkonnostní atletiku, ale že aktivity Seatu směřují také směrem k našemu rozsáhlému a dlouhodobému projektu, zaměřenému na zdravé sportování jak dětí, tak celých rodin, s názvem Pohybová gramotnost s Českým atletickým svazem,“ podotýká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu. 

Seat zůstává partnerem Českého atletického svazu

Letní olympijské hry 2020 v Tokiu budou zahájeny na konci července. V české olympijské výpravě nemůže chybět osmatřicetiletá Bára Špotáková, pro kterou to bude již pátá účast na olympijských hrách a zřejmě i poslední pokus o rozšíření její pozoruhodné sbírky medailí, jež zahrnuje dvě zlaté a jednu bronzovou. Olympijské hry v Tokiu budou pro trojnásobnou mistryni světa a držitelku dosud platného světového rekordu v hodu oštěpem vyvrcholením jak její ohromující sportovní kariéry, tak i dlouhodobé spolupráce se značkou Seat. Právě probíhající přípravy na olympiádu i rodinný život usnadňuje mamince dvou synů SUV Seat Tarraco.

Seat bude v letošním roce také sponzorem vysílání vybraných televizních přenosů a záznamů z mistrovství České republiky v atletice a dalších sportovních akcí na stanici ČT Sport. Na začátku února měli její diváci možnost sledovat v přímém přenosu výkony nejlepších českých i světových atletů na prestižním mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala 2020 v Ostravě.

Od února až do listopadu se značka Seat prezentuje v rámci seriálu Mistrovství ČR v atletice, jenž zavítá do Ostravy, Jablonce nad Nisou, Pardubic, Prahy a Plzně. V dubnu se uskuteční Mistrovství ČR v půlmaratonu v Pardubicích a 29. září 2020 odstartuje silniční závod na 10 kilometrů Běchovice – Praha. Tento legendární běžecký závod se může pochlubit nejdelší historií v Evropě. Seat bude jako spolehlivý partner české atletiky přítomen rovněž na vyhlášení výsledků ankety Atlet roku s 500 pozvanými hosty, jehož přímý přenos zajistí ČT1.

Neméně důležitá je pro značku Seat také podpora dětí a jejich výchova ke zdravému pohybu. Ambiciózní cíle jsou v současnosti realizovány společně s Českým atletickým svazem v rámci projektu Pohybová gramotnost. Ten zastřešuje dílčí projekty Atletika pro děti, Atletika pro rodinu, Jsem atlet a školní soutěže.

Každý si tak může vybrat aktivitu, která ho zajímá a baví. Cílem projektu je rozvíjet základní pohybové dovednosti u dětí i jejich rodičů, ale také podporovat mezilidské vztahy. Jen v roce 2019 se akcí Atletika pro děti zúčastnilo 27 000 dětí a 274 oddílů a klubů v celé České republice. Aktivity programu Atletika pro děti do škol oslovily v loňském roce 22 000 školáků a desetitisíce dětí a mladistvých ve věku od 6 do 19 let přilákaly akce Štafetový pohár, Pohár rozhlasu, Středoškolský pohár nebo Jsem atlet.

Seat se také snaží propagovat atletiku a její všestranné přínosy pro individuální rozvoj s využitím moderních komunikačních kanálů včetně sociálních sítí. „Atletika je sportem na celý život a také skvělým způsobem, jak navazovat nová přátelství a prožívat nezapomenutelné emoce,“ konstatuje Aleš Novák. „Tuto skutečnost akcentuje propojení projektů Městská mobilita a #Jsem atlet, které budeme nevšedním způsobem prezentovat také na sociálních sítích, protože chceme oslovit atletické teenagery.

Komentáře ke článku