Novinky

  • 20.11.2019 Neutral Také off road Mercedes-Benz třídy G bude k dispozici s elektrickým pohonem.

  • 17.11.2019 Neutral Nizozemsko ve snaze snížit emise zavedlo na dálnicích rychlostní limit 100 km/h.

  • 17.11.2019 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Brazílie F1 v Interlagosu

Facebook Instagram

Lada 4x4 Vision

Lada 4x4 Vision

Studie malého SUV

Ruská automobilka AvtoVAZ na autosalonu v Moskvě předvedla mnoho novinek pro sériovou produkci, především inovovanou modelovou řadu Granta, ale i nové verze Vesta Cross a Vesta Sport a modernizovaný crossover Xray Cross. Jenže zájem médií i veřejnosti od těchto vozů odlákala studie Lada 4x4 Vision, ukazující, jak by mohl vypadat nástupce současného modelu 4x4, což je pokračovatel legendární Lady Niva (o jméno Niva ruská automobilka přišla v rámci spolupráce s koncernem General Motors a dnes jej používá vůz značky Chevrolet).

Lada 4x4 Vision

Jak ukazuje název, jde o vůz s pohonem všech kol, i když mnoho designérských prvků nesvědčí o automobilu vhodném pro použití v těžkém terénu, jako tomu je u současné Lady 4x4 (tedy nástupce Nivy). Například u studie použité obráceně otevírané zadní dveře a absence středových sloupků by z hlediska tuhosti nosné struktury nebyly moc praktické. Nedejte se mýlit tím, že auto vypadá jako třídveřové - zadní boční dveře jsou dobře skryté a nemají kliky.

Jinak se ale jedná o vůz blízký sériové produkci, mj. i díky využití stejného základu, jaký má Dacia Duster (v Rusku prodávaný jako Renault Duster).

Před pár lety šéfdesignér AvtoVAZ Steve Mattin překvapil studií crossoveru Xray a dnes se tento vůz už prodává. Je proto pravděpodobné, že i 4x4 Vision se časem změní v sériové auto.

Lada 4x4 Vision
Lada 4x4 Vision
Lada 4x4 Vision
Lada 4x4 Vision
Lada 4x4 Vision

 

Komentáře ke článku