Novinky

  • 27.05.2020 Good Francie investuje do záchrany domácího autoprůmyslu přes osm miliard eur

  • 26.05.2020 Good Francouzský prezident Macron přislíbil automobilkám v zemi masivní podporu

  • 25.05.2020 Good Kolínská automobilka TPCA dnes obnovila výrobu

Facebook Instagram

Škoda Vision RS

Škoda Vision RS

Studie budoucího kompaktního modelu

Studie Škoda Vision RS poskytne na letošním autosalonu v Paříži výhled na nový kompaktní automobil značky Škoda a současně na další evoluční krok designu sportovně laděných vozů automobilky s přívlastkem RS.

Škoda Vision RS

Ještě před světovou premiérou na říjnovém autosalonu v Paříži nyní Škoda prostřednictvím designových skic nabízí první ochutnávku dynamické studie Škoda Vision RS. Ukazují, jak výrazný vliv měla aerodynamika na tvary studie. Precizní příď s originálně tvarovanými nízkými světlomety působí mimořádně dynamicky. To potvrzuje i sportovně střižená záď s dominantním difuzorem a aerodynamicky optimalizovaným střešním spoilerem.

Škoda Vision RS je 4356 mm dlouhá, 1810 mm široká a jen 1431 mm vysoká. Rozvor náprav činí 2650 mm.

Škoda Vision RS

Studie Škoda Vision RS vznikala v oddělení Škoda Design, vedeném šéfdesignerem Oliverem Stefanim. Oddělení Škoda Design sídlí ve vile postavené v roce 1890 na břehu řeky Jizery v areálu tzv. Česany. Dnes jde o součást technologicky vyspělé a přísně střežené oblasti Technického vývoje společnosti Škoda Auto. Po přestěhování v roce 2008 bylo oddělení v roce 2015 dále modernizováno a rozšířeno. Idylické místo, kde se potkávají technologie budoucnosti s historií, generuje mimořádnou atmosféru podporující kreativní práci. Právě zde šéfdesignér Škoda Auto Oliver Stefani ve spolupráci se 150 zaměstnanci z 26 zemí světa rozvíjí budoucí designový jazyk značky Škoda.

Samotná vila byla soukromou rezidencí Franze Hillera, který v přilehlém areálu, vystavěném v průběhu 19. století, vyráběl česanou přízi. Ta dala místu také lidové označení „Česana“, pod kterým jej dnes známe. Výroba komponent pro vozy Škoda se do areálu přestěhovala v polovině 20. století, později se pak zde usadila oddělení, která vyvíjela nové modely.

Škoda Vision RS řadou designových řešení odkazuje na závodní vozy Škoda. Ukazuje směr, jakým se bude rozvíjet design sportovních vozů Škoda s přívlastkem RS a současně připomíná 117letou historii motorsportu automobilky. Písmena RS, poprvé použitá v roce 1974 u soutěžních speciálů 180 RS a 200 RS, celosvětově proslavily úspěšné modely 130 RS. Od roku 2000 je Škoda používá pro označování sportovně laděných vrcholných modelů.

Komentáře ke článku