Novinky

  • 27.05.2020 Good Francie investuje do záchrany domácího autoprůmyslu přes osm miliard eur

  • 26.05.2020 Good Francouzský prezident Macron přislíbil automobilkám v zemi masivní podporu

  • 25.05.2020 Good Kolínská automobilka TPCA dnes obnovila výrobu

Facebook Instagram

Škoda na Future Port Prague

Škoda na Future Port Prague

Studie Vision X poprvé k vidění v České republice

Škoda Auto DigiLab jako oficiální partner podpoří futuristický veletrh Future Port Prague, který se uskuteční ve čtvrtek a pátek 6. a 7. září. Dílna nápadů automobilky z Mladé Boleslavi představí aktuální projekty a inovativní vychytávky a na festivalu chce objevit nové talenty. Škoda Auto kromě toho vystaví ve své domovské zemi poprvé před odborným publikem studii crossoveru Vision X.

Andre Wehner, Chief Digital Officer a vedoucí zodpovědný za rozvoj společnosti a digitalizaci ve Škoda Auto, vysvětluje: „Jako největší platforma pro výměnu technologických inovací ve střední Evropě nám Future Port Prague nabízí optimální prostředí pro získání mladých talentů pro naše vize o mobilitě budoucnosti.

Zakladatel Martin Holečko doplňuje: „Future Port nabízí každému šanci zakusit budoucnost již dnes. Konkrétně, naživo, přímo na místě a prostřednictvím inspirativních rozhovorů a přednášek.“

Kromě konference, workshopů a sympozia o etice strojů je centrální součástí Future Portu také festival. Škoda Auto zde vystaví koncepční studii crossoveru Vision X, která oslavila svou světovou premiéru v březnu na autosalonu v Ženevě. Automobilka ji zde ukáže poprvé odbornému publiku v České republice. Studie je prvním hybridním vozidlem Škoda, které kombinuje pohon na CNG, benzin i elektřinu. Důsledně rozvíjí digitalizaci a nabízí služby související s mobilitou, jakými jsou Smart Parking, carsharingová služba HoppyGo nebo CareDriver.

Kromě toho prezentuje Škoda Auto společně se Škoda Auto DigiLab své dva carsharingové projekty: HoppyGo, službu sdílení vozu mezi soukromými osobami, a Uniqway, carsharingový model pro studenty.

Součástí oficiálního programu bude Impact Meeting Future of Mobility, pořádaný ve Škoda Auto DigiLab druhý den akce. K diskusi se sejdou řečníci a odborníci z celého světa. Budou projednávat trendy v oblasti mobility a s ní spojené businessové příležitosti, které mohou pomoci současnému automobilovému průmyslu k dalšímu rozvoji.

Kromě toho hledá pražská inovativní dílna nápadů na akci talentované mladé lidi, kteří přicházejí s vlastními nápady k rozvoji digitálních řešení mobility a chtějí aktivně spoluutvářet transformaci podniku na „Simply Clever společnost nabízející nejlepší řešení mobility“.

 

Komentáře ke článku