Novinky

  • 16.07.2019 Neutral V prvním pololetí Německo předstihlo v prodeji elektromobilů a plug-in hybridů Norsko.

  • 14.07.2019 Neutral Brit Lewis Hamilton z Mercedesu vyhrál VC Velké Británie F1 v Silverstone

  • 13.07.2019 Bad Členka německé SPD Ingrid Remmersová chce zákazat „přemotorované tanky“ SUV.

Facebook Instagram

Kout stříbrný v superkartovém ME

Kout stříbrný v superkartovém ME

Vyhrál závěrečný závod v Le Mansu

Český motokárový závodník Adam Kout se stal vicemistrem Evropy v kategorii Superkart. V závěrečném podniku ve francouzském Le Mansu vybojoval v závodech druhé a první místo.

Kout odjížděl do Francie s tím, že naděje na titul stále žije. Vedoucí muž průběžné klasifikace Peter Elkmann z Německa by ale alespoň jednou musel podstatnějším způsobem selhat. K tomu ovšem nedošlo.

V sobotním klání se Kout Elkmanna dlouho držel na dostřel, jeho soupeř byl nicméně přece jen rychlejší. „Rozhodly asi tlaky v pneumatikách, možná jsme v tomto směru mohli být trochu agresivnější,“ uvedl pilot prachatického týmu MS Kart Milana Šimáka.

Chuť si spravil v neděli, kdy bez problému vyhrál. Elkmannovi však stačilo ke korunovaci třetí místo. Mezi ně se vklínil někdejší kontinentální šampion Emmanuel Vinuales z Francie, který se po delší přestávce vrátil k závodění.

 

Na nejvyšším stupínku vedle sebe tři superkartoví mistři Evropy: zleva Vinuales, Kout a Elkmann

 

Nejsem zklamaný. Elkmann je mistrem zaslouženě, vyhrál čtyřikrát, já jen jednou,“ konstatoval Kout, jenž zatím nemá jasno o své budoucnosti. „Dodnes se pořádně neví, co bude s ME. Mluví se o tom, že by mělo jít o jednorázový podnik. Francouzi snad chystají jakousi evropskou sérii. Každopádně bych rád pokračoval.

Výsledky:

sobota: 1. Peter Elkmann (D, Anderson/VM), 2. Adam Kout (CZ, MS Kart/DEA) +3,108, 3. Emmanuel Vinuales (F, MS Kart/VM) +6,853, 4. Alexandre Sebastia (F, Anderson/DEA) +34,336, 5. Yannick Brabander (B, MS Kart/VM) +34,511…

neděle: 1. Adam Kout (CZ, MS Kart/DEA), 2. Emmanuel Vinuales (F, MS Kart/VM) +3,150, 3. Peter Elkmann (D, Anderson/VM) +14,198, 4. Yannick de Brabander (MS Kart/VM) +15,717, 5. Andreas Jost (D, Anderson/VM) +16,358…

Konečné pořadí ME: 1. Elkmann 116, 2. Kout 105, 3. De Brabander 82, 4. Jost 75, 5. Maasmann 58…

Foto: Vratislav Ondráček

Komentáře ke článku