Novinky

  • 21.11.2018 Good Podle Zprávy MŽP emise NOx a částic z dopravy v období 2000 - 2017 poklesly.

  • 19.11.2018 Bad V Tokiu byl zatčen předseda Nissan Motor Carlos Ghosn za falšování údajů o příjmech.

  • 18.11.2018 Neutral Závod WEC na 6 h v Šanghaji vyhrála posádka Conway, López, Kobajaši v Toyotě

Facebook Instagram

Lexus ES 300h má české ceny

Lexus ES 300h má české ceny

Dostupná limuzína s prémiovou výbavou

České zastoupení automobilky Lexus zahájilo předprodej nové luxusní limuzíny Lexus ES 300h. Vůz dostal zbrusu novou platformu GA-K (Global Architecture-K), díky které získal nízké těžiště a široký rozchod kol. I díky tomu působí na první pohled elegantně a majestátně. Dostupný je v deseti odstínech karoserie a bohaté jsou i možnosti čalounění sedadel a obložení interiéru.

Největším lákadlem je ale určitě hybridní pohon. Ten pramení z kombinace zážehového dvoulitrového čtyřválce o výkonu 178 koní a elektromotoru o výkonu 120 koní. Dohromady je to tedy 298 koňských sil, které k řidiči promlouvají přes elektronicky řízenou převodovku s plynule měnitelným převodem E-CVT. To vše s kombinovanou spotřebou 4,7 litru na 100 kilometrů. Další výhodou, zejména pro občany hlavního města, je parkování hybridů ve všech modrých a fialových zónách po celé Praze zdarma.

Lexus ES 300h je nabitý nejmodernější technologií, a to včetně paketu Lexus Safety System+, který mimo jiné zahrnuje i funkce rozpoznávání cyklistů a chodců v noci, asistenta pro sledování stopy a dvoustupňový systém adaptivních dálkových světel.

Ceny nového ES 300h začínají na 1 140 496 Kč bez DPH, nicméně na prvních padesát kusů platí do vyprodání zásob limitovaná nabídka First Edition, v jejímž rámci je verze vozu Elegance Plus již za 999 000 Kč bez DPH. Pro řidiče, kteří rádi ostřeji laděné modely, nabízí Lexus verzi F Sport Plus, která zahrnuje devatenáctipalcová litá kola a sportovní sedadla v designu F Sport, čtyři jízdní režimy nebo systém adaptivního odpružení zavěšení kol. Cena se zvýhodněním je v tomto případě 1 099 000 Kč bez DPH.

Komentáře ke článku

reklama
reklama