Novinky

  • 16.12.2018 Good Jacques Villeneuve pojede NASCAR Euro Series 2018, takže by měl startovat i v Mostě.

  • 15.12.2018 Bad Policie v Illinois na základě záznamů na YouTube zatkla pět mužů za nelegální závody.

  • 14.12.2018 Good Seat v Martorellu po 25 letech překročil hranici 10 milionů vyrobených aut.

Facebook Instagram

Lexus na Czech Design Week

Lexus na Czech Design Week

Unikátní instalace japonského krasavce

Česká výstava Czech Design Week je svědkem nevídané instalace Lexusu LC. Té se zhostil přední český designér Petr Novaque, který stojí například za designem reinkarnované Škody 110 R, z roku 2016. Kromě toho se může pochlubit více jak padesáti ocenění z prestižních soutěží.

“Značka Lexus je pro mě symbolem kvality, promyšleného tvarování a luxusu. Ve snaze o extrémní jednoduchost jsem instalaci pojal jako 3D hru s vynášecími čarami, které známe z technických výkresů. Tyto čáry odkazují na vysvětlivky k přednostem vozu. Toto puristické pojetí instalace dává prostor, aby vynikly dokonalé a sošné tvary vozu,” vysvětluje Novaque.

Zvolení zrovna tohoto modelu na designové výstavě není náhoda. Lexus LC Sport Plus je unikátní v tom, že se oproti svému konceptu téměř nezměnil. Na velmi nadčasovém voze pracovalo přes 4 tisíce návrhářů, konstruktérů a techniků. Vůz se stal výkladní skříní automobilky Lexus a kromě hybridního pohonu, nabízí také puristický zážitek v podobě atmosférického osmiválce. 

 

„Lexus je již od roku 2005 jedním z klíčových přispěvatelů v rámci milánského týdne designu. Rovněž pořádá každoroční celosvětovou soutěž pro mladé designéry. S designovým festivalem v ČR se tato luxusní japonská značka spojuje poprvé,“ říká mluvčí českého zastoupení Lexus Jitka Jechová.

Výstava se koná v pražském Kongresovém centru. Hlavní vstup je od metra Vyšehrad. Akci rozhodně doporučujeme navštívit všem, kterým nejsou slova, jako design a umění nejsou cizí. Expozici Lexusu nepřehlédnete, nachází se hned u hlavního vchodu. Akce se koná od 28. listopadu do 2. prosince. Vstupné je 150,- Kč.

 

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama