Novinky

  • 23.05.2019 Bad Průměrná cena nových aut v Německu za 8 let vzrostla o 10 000 eur na 33 000 eur.

  • 21.05.2019 Bad Ve věku 70 let zemřel trojnásobný mistr světa F1 Niki Lauda

  • 19.05.2019 Bad Vůz nizozemské policie předjel vůz Tesla řízený funkcí Autopilot se spícím řidičem.

Facebook Instagram

Lexus na Czech Design Week

Lexus na Czech Design Week

Unikátní instalace japonského krasavce

Česká výstava Czech Design Week je svědkem nevídané instalace Lexusu LC. Té se zhostil přední český designér Petr Novaque, který stojí například za designem reinkarnované Škody 110 R, z roku 2016. Kromě toho se může pochlubit více jak padesáti ocenění z prestižních soutěží.

“Značka Lexus je pro mě symbolem kvality, promyšleného tvarování a luxusu. Ve snaze o extrémní jednoduchost jsem instalaci pojal jako 3D hru s vynášecími čarami, které známe z technických výkresů. Tyto čáry odkazují na vysvětlivky k přednostem vozu. Toto puristické pojetí instalace dává prostor, aby vynikly dokonalé a sošné tvary vozu,” vysvětluje Novaque.

Zvolení zrovna tohoto modelu na designové výstavě není náhoda. Lexus LC Sport Plus je unikátní v tom, že se oproti svému konceptu téměř nezměnil. Na velmi nadčasovém voze pracovalo přes 4 tisíce návrhářů, konstruktérů a techniků. Vůz se stal výkladní skříní automobilky Lexus a kromě hybridního pohonu, nabízí také puristický zážitek v podobě atmosférického osmiválce. 

 

„Lexus je již od roku 2005 jedním z klíčových přispěvatelů v rámci milánského týdne designu. Rovněž pořádá každoroční celosvětovou soutěž pro mladé designéry. S designovým festivalem v ČR se tato luxusní japonská značka spojuje poprvé,“ říká mluvčí českého zastoupení Lexus Jitka Jechová.

Výstava se koná v pražském Kongresovém centru. Hlavní vstup je od metra Vyšehrad. Akci rozhodně doporučujeme navštívit všem, kterým nejsou slova, jako design a umění nejsou cizí. Expozici Lexusu nepřehlédnete, nachází se hned u hlavního vchodu. Akce se koná od 28. listopadu do 2. prosince. Vstupné je 150,- Kč.

 

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama