Novinky

  • 21.02.2019 Neutral V Ženevě se představí sportovní elektromobil Mark Zero od firmy Piëch Automotive.

  • 20.02.2019 Neutral Bugatti v Ženevě vystaví speciál Chiron Sport 110Ans s verzí pro Ferdinanda Piecha.

  • 18.02.2019 Bad Honda chce do roku 2022 zavřít svou továrnu v anglickém Swindonu.

Facebook Instagram

Unikátní Ferrari na prodej

Unikátní Ferrari na prodej

Vzniklo pouze devět kusů

Všechna Ferrari jsou svým způsobem unikátní. Ale některá jsou unikátní ještě více. Jako třeba toto dílo s karoserií z dílny Zagato. Patří k limitované edici a jako jediné z ní má specifickou vlastnost.

Stojí na základech Ferrari 599 GTB, oblíbeného grand toureru, a vzniklo ho jen devět exemplářů. Z toho osm jich disponovalo poloautomatickou převodovkou s pádly a pouze jeden kus byl k mání s převodovkou manuální. A přesně tento jedinečný kousek má nyní na prodej dubajský prodejce Tomini Classics.

 

 

Základ z modelu 599 bystré oko pozná, jinak jde ale o zcela novou karoserii, odlišnou od obyčejné produkce Ferrari. Na první pohled upoutá masivní přední gril a nové nádechy vzduchu. Je to ale zadní část, kde pero karosárny Zagato exceluje. Nová střecha se postupně převaluje do na zakázku dělaného zadního okna a tvoří spolu unikátní tvar vlny. Střecha, která se prolíná až do zadní části vozu, je v bílé barvě, ostatnímu dominuje modrá.

 

 

Jelikož je 599 GTZ Nibbio postavené na základech 599 GTB, sdílí s ním i pohonnou jednotku. Ta zůstala bez úprav, to znamená, že jde o atmosféricky plněný dvanáctiválec o objemu 6.0 litru. Motor produkuje vražedných 612 koňských sil a točivý moment 608 Nm.

Nikdo samozřejmě nemůže čekat, že spojení jmen Ferrari a Zagato vyjde lacino. Prodejce si vůz cení na 1 495 000 dolarů (34 385 000 Kč). Přitom majitel si vůz celkem užíval, má najeto 26 722 kilometrů. To je na tak supervzácné auto ojedinělý nájezd. Většinou totiž jen čeká v odvětrávané garáži na další prodej nebo se jen vzácně podívá na nějakou výstavu.

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama