Novinky

  • 27.05.2019 Good Fiat Chrysler a Renault mají v pondělí dopoledne oznámit své spojení.

  • 26.05.2019 Neutral 103. ročník závodu Indianapolis 500 vyhrál Simon Pagenaud z Teamu Penske

  • 26.05.2019 Neutral Lewis Hamilton z týmu Mercedes vyhrál VC Monaka F1 a zvýšil vedení v MS

Facebook Instagram

V ČR stoupá poptávka po socialistických youngtimerech

V ČR stoupá poptávka po socialistických youngtimerech

Za Škodu 105 lze dostat až osmdesát tisíc

V České republice se rozmáhá nový trend. Stále více investorů ukládá svoje prostředky do tzv. youngtimerů z doby totality před rokem 1989.

Vozy, které ještě před pár lety byly prakticky neprodejné a mířily neomylně do šrotu, najednou získávají na ceně. Škody 100, 105, 120, „žigulíky“ 2101 nebo 2103 – to vše se stává předmětem sběratelského zájmu.

Poptávka je nicméně pouze po zachovalých kouscích. Za perfektní „stopětku“ lze dnes dostat až 80 tisíc korun. Všeliké rachotiny, které jejich majitelé používají, často v kritickém technickém stavu, zejména ke krátkým přejezdům na venkovských komunikacích nejnižších tříd, ovšem nijak v kurzu nejsou. Zatím…

Na obchodování s těmito automobily se specializuje kupříkladu firma Mototechna Classic, součást skupiny AAA Auto. Od počátku roku jich prodala více než padesát. Kromě vozidel z někdejšího východního bloku se zájemci shánějí i po amerikách, vzácnějších golfech nebo mercedesech. Mediálně nejznámější transakcí zatím byla Lancia Kappa, prezidentské auto Václava Havla. Nového vlastníka přišla na 400 tisíc korun.

Komentáře ke článku

reklama
reklama