Novinky

  • 18.08.2019 Good Jan Kopecký vyhrál s Pavlem Dreslerem už poosmé prestižní Barum Czech Rally Zlín

  • 18.08.2019 Neutral BMW prodloužilo titulární partnerství s prestižní golfovou PGA TOUR o tři roky

  • 14.08.2019 Neutral Nástupce supersportu Audi R8 bude mít elektrický pohon od chorvatské firmy Rimac.

Facebook Instagram

Limitovaný Aston Martin DBS 59

Limitovaný Aston Martin DBS 59

Připomínka šedesát let starého úspěchu v Le Mansu

V roce 1959 se konal 27. ročník závodu 24 hodin Le Mansu. Ve startovním poli se objevily ty nejlepší závodní stroje své doby – Ferrari 250 TR, Jaguary D-Type, ale také vozy Porsche, Lotus či Lister. Nechyběl však ani Aston Martin se svým speciálem DBR1.

Všichni počítali s tím, že první dvě příčky získá stáj Scuderia Ferrari, protože přivezla neskutečně našlapaná auta. Jenže opak se stal pravdou a podceňovaný Aston Martin slavil double. Z vítězství se coby pilot radoval i Caroll Shelby. Byl to obrovský úspěch, stejně jako pro Ford GT v pozdějších letech, protože Ferrari prohrává jen výjimečně.

Proto teď Aston Martin slaví šedesáté výročí této události, a to modelem DBS 59, jenž je limitovanou edicí supersportovního GT DBS Superleggera.

Pod kapotou najdeme motor 5.2 V12 BiTurbo, který produkuje 725 koní výkonu a 900 Nm točivého momentu. Agregát spolupracuje s osmistupňovým automatem ZF a vše posílá na zadní kola. Hmotnost dosahuje slušných 1693 kilogramů, díky čemuž vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 3.4 sekundy a jede šílených 340 km/h. 

Limitovanou edici DBS 59 lze poznat podle legendární barvy British racing green, černých doplňků a drobných odznáčků, odkazujících na zmíněný závod a stroje DBR1. Interiér je čalouněný černo-hnědou kůží a k autu navíc jeho nový majitel dostane i brašnu s logem 50.

 

Komentáře ke článku