Novinky

  • 16.09.2019 Bad Při demonstracích před vstupy na autosalon IAA ve Frankfurtu bylo zadrženo 26 osob.

  • 13.09.2019 Bad Fiasko autosalonu IAA ve Frankfurtu vedlo k rezignaci prezidenta VDA Bernharda Mattese.

  • 13.09.2019 Good Nadační fond Škoda Auto předal Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi 4 miliony korun.

Facebook Instagram

Silniční Jaguar XE SV Project 8 pro méně odvážné

Silniční Jaguar XE SV Project 8 pro méně odvážné

Nevznikne ho více než 15 exemplářů

Jaguar XE SV Project 8 je extrémním sedanem, s nímž testovací jezdec zajel rekord na slavném okruhu Nürburgring. Jeho produkce byla limitovaná, ale pokud na někoho nezbylo, nemusí zoufat, přijíždí totiž civilnější verze téhož modelu. Musí si ale pospíšit, protože se nevyrobí více než 15 kusů.

Pod kapotou zůstává doslova děsivý motor - 5.0 V8 kompresor. Jeho výkon šplhá k 441 kW (600 koní) a točivý moment dosahuje 700 Nm, díky čemuž zvládne stovku za 3,7 sekundy a jede rychlostí 300 km/h (elektronicky omezenou). Pro porovnání, sportovnější sourozenec dá stovku za 3,4 sekundy a uhání tempem až 322 km/h.

Největší rozdíl je v aerodynamice. Oproti ostré verzi zmizely velké zadní křídlo a výrazný spojler vpředu. Uvnitř jsou čtyři plnohodnotná místa k sezení, rychlejší brácha má pouze dvě. Přitom kufr disponuje slušným objemem 450 litrů.

Vedení Jaguaru tvrdí, že toto auto je pro zájemce, pro které byl první XE SV Project 8 příliš extrémní. Všechny kusy se budou stavět ručně v technickém centru divize SVO v britském Warwickshiru.

Komentáře ke článku