Novinky

  • 09.07.2020 Neutral Bernhard Maier odejde k 31. červenci z funkce předsedy představenstva Škody Auto

  • 09.07.2020 Neutral Nový studentský vůz ze Škody Auto ponese jméno Slavia

  • 06.07.2020 Neutral Do konce roku má být v ČR zprovozněno 63 kilometrů nových dálnic a silnic

Facebook Instagram

Na Slovensku podraží pokuty

Na Slovensku podraží pokuty

I ty současné ale stojí za to

Z pohledu českého turisty je Slovensko třetí nejnavštěvovanější destinací. Kromě toho však do něj míří po vlastní ose kvantum našinců služebně nebo za prací. Na co si dát při cestě k východním sousedům pozor?

Díky dlouholeté společné minulosti jsou i dopravní předpisy v mnohém unifikované. Drobnější odchylky přesto najdeme. Za určitých podmínek je zde například povolené parkování na chodnících, přičemž však vždy musí zůstat volný průchod nejméně 1,5 metru. Na všech dálnicích a rychlostních komunikacích platí pro kamiony zákaz předjíždění. Mimo zákon je postaveno také používání antiradarů.

Nemilé překvapení může nastat při placení případné pokuty. Mnohdy totiž dojde k pořádnému provětrání peněženky. 

Cesta na dovolenou do Tater se může nečekaně prodražit

Alkohol za volantem vyjde nejméně na 200 eur, překročení povolené maximální rychlosti nad 50 km/h na 350 euro a nepoužití bezpečnostních pásů nebo telefonování za volantem na 50 eur. A to se v posledním případě má sazba ještě před koncem roku zdvojnásobit!

Nově bude postihováno i zneužití průjezdu vozidla s předností v jízdě, tedy situace, kdy se nějaký vykuk za něj pověsí. Nyní ho tento „skvělý“ fígl bude stát 300 eur.

Komentáře ke článku