Novinky

  • 09.08.2020 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) zvítězil ve VC 70. výročí F1 v Silverstonu

  • 08.08.2020 Neutral Fin Valtteri Bottas (Mercedes) odstartuje z první pozice do VC 70. výročí F1 v Silverstonu

  • 07.08.2020 Neutral Litr Naturalu 95 se v ČR aktuálně prodává v průměru za 28,10 Kč, litr nafty za 27,58 Kč

Facebook Instagram

Opel Corsa vítězem AutoBest 2020

Opel Corsa vítězem AutoBest 2020

Cena pro automobil, který bude nejlepší koupí v Evropě

Nový Opel Corsa byl ohodnocen evropskou cenou pro automobil, který bude nejlepší koupí v Evropě AutoBest 2020 - Best Buy Auto of Europe. S celkovým počtem 17 617 bodů získala nová Corsa první místo pouze o 157 bodů před novou generaci Peugeotu 208. To v celkovém počtu přidělených bodů představuje rozdíl pouze 0,2 %! Škoda Kamiq obsadila třetí místo s celkovým počtem 16 848 bodů, což je jen o 612 bodů méně než u nového Peugeotu 208. V celkovém hodnocení dále následují Renault Clio a Nissan Juke.

AutoBest 2020 Istanbul

„Mezi finálovou pěticí to bylo velmi vyrovnané. Všichni finalisté jsou skvělými příklady toho, co dnes na našem kontinentu může být označeno za automobil, který je tou nejlepší koupí. Úkol poroty nebyl snadný a rozdíl mezi pódiovými místy je velmi malý. V každé soutěži však může být jen jeden vítěz a tím  je nový Opel Corsa, Best Buy Car of Europe,“ řekl prezident poroty AutoBest Ilia Seliktar.

„V loňském roce jsme při vyhlašování výsledků AutoBest řekli, že dalším vítězem ankety Best Buy Car of Europe by měl být skvělý elektrifikovaný produkt. Přesně to se stalo. Nový Opel Corsa je dokonalým příkladem elektrifikace pro široké skupiny kupujících. Díky multienergetické platformě nová Corsa oslovuje všechny zákazníky v Evropě tím, že nabízí jak spalovací motory, tak plně elektricky poháněnou verzi. Vítěz je prvním vozem v naší historii, který začíná budovat spojení mezi dneškem a zítřkem, mezi klasickými a avantgardními pohony a technologiemi. Nová Corsa je první automobil, který usiluje o demokratizaci elektromobility, což kupující v Evropě povede k tomu, aby přijali tuto budoucnost jako samozřejmost,“ řekl zakladatel a předseda AutoBest Dan Vardie.

AutoBest 2020 Istanbul

Tento rok testování finálové pětice proběhlo v Istanbul Intersity Parku, na slavném okruhu formule 1, na okolních silnicích a ve školicím areálu, který je jeho součástí. Byl to nejnáročnější a nejrelevantnější soubor testů, který se dosud v historii AutoBest uskutečnil.

S 31 zastoupenými zeměmi, což reprezentuje 95 % evropské populace, je AutoBest největší nezávislou motoristickou porotou v Evropě.

AutoBest 2020 Istanbul

Ocenění DesignBest 2019 získává Luc Donckerwolke, díky čemuž se stal nejnovějším členem unikátní Síně slávy AutoBest, určené pro nejúspěšnější automobilové designéry. Tento Belgičan je v současné době hlavním designérem koncernu Hyundai Motor Group, zahrnujícího i automobilku Kia Motors. Původně byl angažován jako šéfdesignér luxusní divize Genesis společnosti Hyundai. Před tím se proslavil v oddělení designu automobilek Audi, Bentley a Lamborghini. Ve věku 54 let je Donckerwolke jedním z nejuznávanějších návrhářů na světě a je připraven vyrovnat se s novými úkoly, které jej ve vedení korejské skupiny čekají.

Členové poroty AutoBest hlasovali pro Mazdu Skyactiv-X jako vítěze ceny TechnoBest 2019. Japonští inženýři velmi tvrdě pracovali, aby navrhli a vyvinuli pozoruhodný nový přístup k zážehovým motorům s cílem kombinovat přednosti technologie vznětových jednotek s výhodami zážehových. Podařilo se jim překonat všechny překážky, na kterých konstrukční týmy mnoha automobilek ztroskotaly. Skyactiv-X je skvělá inovace, která ukazuje, že motor s vnitřním spalováním může dále zůstat relevantní pohonnou jednotkou, což dává novou šanci pro tradiční paliva.

Za vynikající přínos ke spojování řidiče s umělou inteligencí v automobilu získává ocenění SmartBest 2019 Škoda za svůj osobní asistent Laura, který je k dispozici v modelech Kamiq a Scala. Digitální hlasový asistent Laura plně vyhovuje klíčové filozofii AutoBest: přináší novou, snadno použitelnou technologii, dostupnou pro nejširší skupiny motoristů. Porota AutoBest vysoce oceňuje skutečnost, že je to výsledek vlastního vývoje techniků společnosti Škoda Auto, zatímco jiné podobné systémy obvykle pocházejí od firem mimo automobilový průmysl. Ukazuje se, že auta v budoucnosti nemusejí nutně být jen nositeli softwaru od technologických společností.

Volkswagen ID.3 byl zvolen vítězem ceny EcoBest 2019. Tento model je první implementací nové platformy MEB, která by v nastupující éře elektromobility měla katapultovat skupinu Volkswagen mezi největší výrobce automobilů s elektrickým pohonem na světě. Počínaje ID.3 bude MEB základem pro miliony elektricky poháněných vozidel, která se budou do roku 2025 vyrábět po celém světě. Kromě toho bude i základem dalších už ohlášených spoluprací, jako například s Ford Motor Company, ale i těch, které přijdou v budoucnosti. ID.3 má před sebou obrovský úkol zahájit novou etapu v historii Volkswagenu a vytvořit další legenuy na úrovni Brouku a Golfu.

Ceny ManBest, CompanyBest, SafetyBest a SportBest byly vyhlášeny již po autosalonu ve Frankfurtu. Už 19. slavnostní předávání cen AutoBest se uskuteční 13. února v německé Mohuči. Předchozí galavečer AutoBest se konal v Bruselu v Belgii.

Evropská porota AutoBest děkuje čtenářům z celé Evropy za podporu projektu a zástupcům automobilového průmyslu za spolupráci při organizování setkání s jeho vedoucími představiteli a testů nových produktů.

AutoBest 2020 Istanbul

Komentáře ke článku