Novinky

  • 07.04.2020 Bad Podle sdružení AutoSAP ochromila epidemie koronaviru 90 % autoprůmyslu u nás

  • 06.04.2020 Neutral Ve V. Británii uspěla kolektivní žaloba na Volkswagen kvůli falšování množství emisí

  • 06.04.2020 Neutral Automobilka Ford přeruší výrobu v Evropě nejméně do 4. května

Facebook Instagram

Přístrojová deska v 3D zobrazení

Přístrojová deska v 3D zobrazení

První bude v Genesis GV80

Continental uvádí na trh autostereoskopický displej, určený pro pokročilé trojrozměrné zobrazení. Prvním vozem, vybaveným touto technologií, bude Genesis GV80 z koncernu HMC.

Obrazovka dokáže prezentovat tradiční ukazatele v prostorovém uspořádání a k tomu promítat různé objekty, například varování či symboly související s jízdou. Řidič přitom nepotřebuje žádné speciální brýle.

Pro správnou aplikaci má zásadní význam vnitřní kamera, jež sleduje, kam se šofér právě dívá a jaká je přesná pozice jeho hlavy. Podle toho upravuje obraz takovým způsobem, aby bylo vnímání co nejlepší. Zařízení současně obsahuje detekci pozornosti, registrující, když se osoba dívá na displej příliš dlouho, což může znamenat klesající soustředění nebo únavu.

Tímto způsobem posouváme interakci mezi strojem a člověkem na zcela novou úroveň. Tvoříme tím základy pro intuitivní zobrazování údajů v interiérech datově propojených automobilů budoucnosti,“ prohlásil dr. Frank Rabe, vedoucí obchodní jednotky Human Machine Interface ve společnosti Continental.

Komentáře ke článku