Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Volkswagen T-Cross pro mladé

Volkswagen T-Cross pro mladé

Malé SUV bez pohonu všech kol

Zcela nové malé SUV Volkswagen T-Cross je v podstatě zvýšené Polo s podobou zmenšeného Tiguanu. T-Cross jako vstupní SUV doplní modely Touareg, Tiguan a T-Roc. Pro evropské trhy se bude vyrábět v Pamploně ve Španělsku a do prodeje přijde na jaře 2019.

Volkswagen T-Cross

Nový model cílí na mladé rodiny, které chtějí malé auto s prostorným interiérem. Má délku 4110 mm a rozvor náprav 2560 mm. Protože zadní sedadla lze podélně posouvat o 140 mm, objem zavazadlového prostoru se může měnit mezi 385 a 455 l s maximem 1281 l.

Volkswagen pro své malé SUV zvolil design, který přebírá mnohé stylistické prvky větších SUV v kombinaci s originálními detaily, jakými jsou například zadní svítilny přecházející z jedné strany vozidla na druhou. Světlomety jsou integrované do stran široké mřížky chladiče.

Volkswagen T-Cross

Vůz vychází z modulární platformy MQB-A0 stejně jako Polo. Díky tomu nabízí mnoho asistenčních a informačních systémů dosud běžných jen ve větších vozech. V interiéru jsou přístrojová deska a ovládací prvky jako v modelu Polo, ovšem doplněné o některé nejmodernější funkce. Za příplatek budou v nabídce mj. i plně digitální kokpit, přední LED světlomety a tempomat.

Zákazníci si budou moci vybrat ze tří zážehových motorů přeplňovaných turbodmychadlem - tříválců 1,0 TSI s výkony 70 kW (95 k) a 85 kW (115 k) a čtyřválce 1,5 TSI/110 kW (150 k). Doplňuje je turbodiesel 1,6 TDI/70 kW (95 k). Pohon všech kol se nebude nabízet.

Volkswagen T-Cross se v Evropě postaví velmi populárním konkurentům, jakými jsou Renault Captur a Peugeot 2008.

Volkswagen T-Cross
Volkswagen T-Cross

Komentáře ke článku

reklama
reklama