Novinky

  • 30.03.2020 Bad Toyota zastavuje nejméně do 19. dubna výrobu ve svých evropských závodech

  • 29.03.2020 Bad Detroitský autosalon byl zrušen, výstaviště se mění na polní nemocnici

  • 28.03.2020 Bad Výrobce komponentů Brose CZ omezil produkci v závodech v Kopřivnici a Rožnově

Facebook Instagram

Škoda Auto na pařížské výstavě Rétromobile

Škoda Auto na pařížské výstavě Rétromobile

V expozici bude i Laurin & Klement BSC z roku 1908

Na 45. ročníku přehlídky Rétromobile na pařížském výstavišti Portede Versailles, která se koná od 5. do 9. února, nebude chybět ani expozice značky Škoda.

Kromě konceptu Vision E z roku 2017 v ní návštěvníci naleznou i atraktivní kousky ze samotného počátku existence automobilky. Jejím prvním výrobním programem byla jízdní kola, která zastupuje replika modelu Slavia z roku 1896. Oproti dnešním bicyklům je se svými osmnácti kilogramy téměř dvakrát těžší, má jediný převod a marně bychom na něm hledali volnoběh nebo brzdy.

V roce 1908 vznikla dvanáctikusová série sportovního vozu Laurin &Klement BSC, jehož jediný zachovaný exemplář je rovněž na Rétromobile vystaven. Pohání jej řadový kapalinou chlazený dvouválec o objemu 1399 cm3, dávající výkon 12 k (8,8 kW). Maximální rychlost dosahuje 75 km/h. 

Škoda Sport závodil až do počátku šedesátých let

Do francouzské metropole míří také slavný speciál Škoda Sport, který se s posádkou Bobek – Netušil zúčastnil čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Doprovodí jej škodovácká klasika z přelomu padesátých a šedesátých let Octavia.

Komentáře ke článku