Novinky

  • 07.04.2020 Bad Podle sdružení AutoSAP ochromila epidemie koronaviru 90 % autoprůmyslu u nás

  • 06.04.2020 Neutral Ve V. Británii uspěla kolektivní žaloba na Volkswagen kvůli falšování množství emisí

  • 06.04.2020 Neutral Automobilka Ford přeruší výrobu v Evropě nejméně do 4. května

Facebook Instagram

Toyota testuje blockchainovou technologii

Toyota testuje blockchainovou technologii

Sdílená účetní kniha zamezí podvodům

Toyota začala testovat praktické využití technologie blockchainu v automobilovém průmyslu.

Blockchain je zjednodušeně řečeno decentralizovaná účetní kniha, do které se zapisují operace s položkami v online prostředí. Lze si ji představit přibližně jako sdílený dokument, který může upravovat skupina osob. Namísto jeho kopírování stále dokola mají všichni k němu souběžný přístup. Veškeré změny se zaznamenávají a jsou viditelné, takže nehrozí žádné nebezpečí podvodného jednání.

Toyota Motor Corporation a Toyota Financial Services Corporation vytvořily virtuální organizaci napříč celou skupinou, která postupně uvedla demo projekty k prokázání významu blockchainu. Skutečnou testovací půdou by se mohla stát lokalita Woven City, o které Toyota informovala letos v lednu.

V blízké budoucnosti Toyota Blockchain Lab plánuje rozšiřovat partnerskou spolupráci. Cílem je využít nejrůznějších možností blockchainu a urychlit jeho zavádění v podnikovém prostředí. To bude zahrnovat mimo jiné další zkoumání potenciálních aplikací a podporu poloprovozních zkoušek nebo vyhodnocování nefunkčních dílů.

Komentáře ke článku