Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

Toyota bude na Sardinii obhajovat vedoucí pozice

Toyota bude na Sardinii obhajovat vedoucí pozice

Šéf týmu Mäkkinen věří v déšť

Tým Toyota Gazoo Racing WRT nastoupí koncem tohoto týdne do šestého podniku MS v automobilových soutěžích, Italské rally, na čelní pozici v klasifikaci jezdců i značek. Mezi piloty vede Elfyn Evans o osmnáct bodů před stájovým kolegou Sébastienem Ogierem, o dalších devět bodů zpět je Kalle Rovanperä.

Na Sardinii čekají účastníky rychlé a úzké cesty s jemným písčitým povrchem, vzhledem k pozdějšímu termínu by ale mohli vyvarovat extrémně vysokých teplot.

 

Italská rally byla kvůli koronaviru přesunuta na podzimní termín

 

Po čtvrtečním shakedownu jsou v pátek na programu rychlostní zkoušky Tempio-Pausania, Erula-Tula, Sedini-Castelsardo a Tergu-Osilo, které se vždy pojedou dvakrát. V sobotu se poslední dvě uvedené vložky opakují a přibydou k nim ještě Monte-Lerno a Coiluna-Loelle. V neděli se na západním pobřeží ostrova bude rozhodovat na měřených úsecích Cala-Flumini a Sassari-Argentiera.

Sardinie zpravidla není místem, kde byste v úvodní den chtěli vyjíždět na trať jako první, což je případ Elfyna, za nímž hned bude následovat Seb. Tentokrát budou z těchto pozic muset startovat ve všech erzetách po celý pátek. Ale letošní datum konání by nám mohlo pomoci, protože nelze vyloučit déšť,“ uvedl šéf týmu Tommi Mäkkinen.

Komentáře ke článku