Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Cais naskočí do evropského rallyového šampionátu

Cais naskočí do evropského rallyového šampionátu

Bývalý špičkový biker jde v otcových stopách

Ze dvou kol přesedlal na čtyři. Úspěšný reprezentant ve sjezdu na horských kolech Erik Cais se rozhodl změnit sportovní odvětví a loni se představil v rallye.

Se spolujezdcem Ondřejem Krajčou a vozem Peugeot 208 R2 absolvoval jedenáct startů u nás i v cizině. Nevedl si vůbec špatně, na německé Lausitz Rallye a rakouské Mühlstein Rally vyhrál třídu. Totéž se mu málem povedlo i na Barumce, jenže na předposlední vložce ho postihl defekt.

Nyní se, už pod hlavičkou Czech National Teamu, pokusí teprve devatenáctiletý závodník prosadit v evropském šampionátu kategorie ERC3 Junior. „Je to pro mě obrovská výzva a splnění velkého snu,“ uvedl pro oficiální bulletin ME. „Vždycky jsem se chtěl představit na mezinárodní scéně a dosahovat na ní skvělé výsledky.“ Soutěžácké geny patrně podědil po otci Miroslavovi, který si v roce 2004 vyjel celkové deváté místo v domácím šampionátu.

Erik Cais na loňské Barumce ve Zlíně

Na sedačku navigátora usedne zkušená Jindřiška Žáková a ke změně dochází, i pokud jde o používanou techniku. Peugeota nahradí Ford Fiesta R2T, připravovaný Orsák Rally Teamem.

Cais se věnoval horským kolům od svých sedmi let, v šestnácti si odbyl premiéru ve Světovém poháru. Předloni ale utrpěl při tréninku vážný úraz a následně se vydal v tátových šlépějích.

Komentáře ke článku

reklama
reklama