Novinky

  • 26.06.2019 Bad Americké koncerny likvidují normální auta - další obětí GM bude od roku 2023 Camaro.

  • 24.06.2019 Neutral V roce 2020 má mít 26 % vozů taxi v Berlíně hybridní pohon.

  • 24.06.2019 Neutral Crossover Volkswagen T-Roc se bude od roku 2020 nabízet i s karoserií kabriolet.

Facebook Instagram

Cais naskočí do evropského rallyového šampionátu

Cais naskočí do evropského rallyového šampionátu

Bývalý špičkový biker jde v otcových stopách

Ze dvou kol přesedlal na čtyři. Úspěšný reprezentant ve sjezdu na horských kolech Erik Cais se rozhodl změnit sportovní odvětví a loni se představil v rallye.

Se spolujezdcem Ondřejem Krajčou a vozem Peugeot 208 R2 absolvoval jedenáct startů u nás i v cizině. Nevedl si vůbec špatně, na německé Lausitz Rallye a rakouské Mühlstein Rally vyhrál třídu. Totéž se mu málem povedlo i na Barumce, jenže na předposlední vložce ho postihl defekt.

Nyní se, už pod hlavičkou Czech National Teamu, pokusí teprve devatenáctiletý závodník prosadit v evropském šampionátu kategorie ERC3 Junior. „Je to pro mě obrovská výzva a splnění velkého snu,“ uvedl pro oficiální bulletin ME. „Vždycky jsem se chtěl představit na mezinárodní scéně a dosahovat na ní skvělé výsledky.“ Soutěžácké geny patrně podědil po otci Miroslavovi, který si v roce 2004 vyjel celkové deváté místo v domácím šampionátu.

Erik Cais na loňské Barumce ve Zlíně

Na sedačku navigátora usedne zkušená Jindřiška Žáková a ke změně dochází, i pokud jde o používanou techniku. Peugeota nahradí Ford Fiesta R2T, připravovaný Orsák Rally Teamem.

Cais se věnoval horským kolům od svých sedmi let, v šestnácti si odbyl premiéru ve Světovém poháru. Předloni ale utrpěl při tréninku vážný úraz a následně se vydal v tátových šlépějích.

Komentáře ke článku

reklama
reklama